To już po raz 50 obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. 

Święto, którego najważniejszym celem jest uświadomienie mieszkańcom naszej planety, jak ważna jest troska o środowisko i jak tragiczne dla nas mogą być skutki jej braku.

Trochę historii

Obchody dnia Ziemi zapoczątkował w 1970 roku amerykański senator Gaylord Nelson, który wykorzystując aktywność studentów w latach 70- tych zdołał zwrócić uwagę mediów i obywateli na problem ochrony środowiska. Dzisiaj święto obchodzone jest w ponad 190 krajach. W Polsce pierwsze obchody odbyły się w roku 1990.

Hasło

"Działania na rzecz ochrony klimatu" -  tak brzmi hasło tegorocznego Światowego Dnia Ziemi.

Jednak ze względu na epidemię koronawirusa obchodzimy go zupełnie inaczej. Nie będzie spotkań, akcji sadzenia drzew, sprzątania lasów i konferencji oraz innych akcji ekologicznych organizowanych w szkołach. Paradoksalnie ekolodzy informują, że w wyniku kwarantanny, pośrednio zrobiliśmy dla naszej ziemi więcej niż kiedykolwiek. Okazuje się, że nasza planeta łapie oddech, bo znacznie spadły emisje dwutlenku węgla i tlenków azotu (składnika smogu).

Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu 

W tym roku wraz z Bankiem Ochrony Środowiska, Fundacją BOŚ oraz we współpracy z  Ministerstwem Edukacji Narodowej i Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w Ministerstwie Klimatu zorganizowano warsztaty on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”. (więcej informacji TUTAJ). 
 

Małgorzata Massel
specjalista ds. PR
 

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

Materiały zabezpieczone

Materiały dostępne po wpisaniu hasła

Newsletter IGWP

Rozwiń aby zapisać się do newslettera

Zapisz się do newslettera IGWP i bądź na bieżąco z informacjami i naszą ofertą.

Poniżej proszę wybrać listy newslettera oraz wpisać e-mail na który będą wysyłane informacje.