W imieniu Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” informuję, iż w Biuletynie Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji w zakładce Rządowy Proces Legislacyjny zamieszczony został projekt ustawy o zmianie ustawy o odpadach ( UD71).

Projekt ustawy wraz z uzasadnieniem projektu i oceną skutków regulacji, Izba przedstawia w załączeniu.

Proszę o przesyłanie ewentualnych uwag do projektu ustawy do dnia 02.12.2016r.drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Uwagi wniesione po wskazanym terminie nie będą mogły być uwzględnione w piśmie do Ministerstwa dotyczącym stanowiska Izby odnośnie ww. projektu.

Wyjaśniam, iż ww. termin wynika z bardzo krótkiego terminu, jaki został zakreślony przez Ministerstwo do składania ewentualnych uwag, a to wobec konieczności jak najszybszej implementacji przepisów Unii Europejskiej i wszczęcia przez Komisję Europejską przeciwko Polsce postępowania.

Magdalena Borowczyk-Zalewska
gł. specjalista ds. prawnych IGWP

Załączniki:

pdfzmiana_ustawy_o_odpadach-_projekt_ustawy_z_uzasadnieniem.pdf2.37 MB

pdfzmiana_ustawy_o_odpadach-OSR.pdf2.18 MB