W piątek 18 maja w Mielnie odbyła się uroczysta inauguracja 28 Ogólnopolskiej  Spartakiady Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego.

Trochę jeszcze uśpione przed sezonem miasto, obudził przemarsz głośnego i kolorowego orszaku reprezentantów miast z całej Polski. Nad wesołą gromadą powiewały flagi, transparenty i banery. Zewsząd dobiegały głośne śpiewy oraz okrzyki zagrzewające do walki. Atmosfera była prawdziwie letnia i gorąca.

Przy głównym wejściu na mieleńską plaże, na uczestników czekali: przedstawiciele organizatorów z prezes wodociągów Wiolettą Dymecką na czele, burmistrz Mielna Olga Roszak - Pezała, przedstawiciele Rady Miasta Mielna, ks. Grzegorz Krząkała krajowy duszpasterz Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, prezesi przedsiębiorstw wodociągowych i kanalizacyjnych  oraz Dorota Jakuta Prezes IGWP, która witając sportowców mówiła: Szanowni Państwo… Spartakiada to nie tylko walka o zajęcie jak najlepszych miejsc w konkurencjach indywidualnych oraz jak najwyższą pozycję drużyny w klasyfikacji generalnej miast. To także czas spotkań, integracji i odpoczynku. Niektórzy z Was spotykają się tutaj co roku, nawiązują się międzymiastowe przyjaźnie na wiele lat. Takie oderwanie od trudów dnia codziennego jest nam wszystkim bardzo potrzebne.  Pokażmy obserwatorom, a tutaj w Mielnie będzie ich bardzo dużo, że pracownicy wodociągów to ludzie z pasją, wszechstronnie utalentowani i potrafiący działać zespołowo.
Życzę Państwu owocnych sportowo i integracyjnie trzech spartakiadowych dni. Reprezentujcie jak najlepiej swoją firmę, ale pamiętajcie też o uśmiechu, życzliwości i wypoczynku.

Na uroczystym otwarciu pojawili się prawdziwi piraci oraz wyłowione przez nich z Bałtyku syreny. Były porwania oraz próby zwerbowania reprezentantów do pirackiej drużyny. Na koniec wszyscy zebrani podziwiali zapierający dech w piersiach pokaz akrobacji lotniczych.

Przed uczestnikami trzy dni sportowych zmagań o jak najlepsze wyniki indywidualne oraz dobrą pozycje drużyny w klasyfikacji generalnej. W specjalnie przygotowanej konkurencji swoich sił spróbują również prezesi.

Wszystkim uczestnikom życzymy jak najlepszych wyników w sportowej rywalizacji! 

Małgorzata Massel
specjalista ds. Public Relations IGWP

 

Galeria:
http://igwp.org.pl/galeria/spartakiada2018/