Aby zapewnić dostawy czystej i zdrowej do spożycia wody, odbiór i oczyszczanie ścieków, codziennie do pracy ruszają tysiące pracowników firm wodociągowych.

Jesteśmy wdzięczni i DZIĘKUJEMY 

Woda to największy sprzymierzeniec w walce z koronawirusem, bo to właśnie mydło i ciepła woda zabijają wirusa. Higiena to jedna z głównych metod walki z SARS-CoV-2. W tym trudnym czasie tak ważne jest zabezpieczenie stałych dostaw wody  i odprowadzania ścieków, co, na bieżąco, zapewniają przedsiębiorstwa wodociągowo - kanalizacyjne w całej Polsce.

A na pierwszej linii frontu są pracownicy tychże firm. Dlatego tak istotne jest dbanie o ich bezpieczeństwo. Często, pracownicy wodociągów, wykonują swoją pracę z narażeniem na kontakt z koronawirusem.

W całej Polsce przedsiębiorstwa wodociągowo – kanalizacyjne wprowadziły maksymalne środki ostrożności: środki ochrony indywidualnej, jednorazowe maseczki i rękawiczki, środki dezynfekujące, dla pracowników mających kontakt ze ściekami, kombinezony. W trosce o zdrowie pracowników zmieniono również systemy pracy.

Kolejny numer kwartalnika "Wodociągi Polskie" poświęcony będzie pracy przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych w dobie pandemii. Pokażemy m.in. doświadczenia wodociągowców z Poznania, Nowego Sącza, Rypina, Łomży, Jaworzna. Już dziś zapraszamy do lektury!

 

 

Natalia Przepierska - Specjalista ds. Marketingu i PR 

 

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

  • Prawo zamówień publicznych - Konsorcjum oraz korzystanie z potencjału podmiotów trzecich w nowym PZP: 17 marca 2021 +

    Prawo zamówień publicznych - Konsorcjum oraz korzystanie z potencjału podmiotów trzecich w nowym PZP: 17 marca 2021 Termin webinarium:17 marca 2021 r., godz. 10.00 - 14.00 Program webinarium: Czytaj więcej
  • Konferencja online - Monitorowanie zanieczyszczeń w ściekach - farmaceutyki, mikroplastik, wirus SARS-CoV-2: 23 marca 2021 +

    Konferencja online - Monitorowanie zanieczyszczeń w ściekach - farmaceutyki, mikroplastik, wirus SARS-CoV-2: 23 marca 2021 Szanowni Państwo, W tym roku Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” zainicjowała Czytaj więcej
  • 1