Dzisiaj, pod hasłemSAVE LIVES: Clean Your Hands”, obchodzimy Światowy Dzień Higieny Rąk. Święto zainicjowane zostało przez Światową Organizacje Zdrowia (WHO). Dotychczas dzień ten obchodzono przede wszystkim w placówkach opieki zdrowotnej. W obliczy walki z pandemią nabrał zupełnie innego wymiaru. 

O znaczeniu mycia rąk dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa nigdy nie mówiło się tak dużo jak w ostatnich miesiącach. Świat walczy z pandemią, a mycie rąk, to ciągle nasza jedyna i najlepsza ochrona przed wirusem oraz innymi bakteriami, grzybami i pasożytami.

Zgodnie z wytycznymi WHO, aby pozbyć się zarazków, ręce należy myć przez ok minutę, a minimum wykonywania tej czynności to ok. 30 sekund, do tego niezbędna jest woda, dlatego Światowy Dzień Higieny Rąk, w sposób szczególny przypomina nam jak ważna jest służba i misja, którą codziennie pełnimy, zapewniając mieszkańcom polskich miast i wsi bezpieczny do niej dostęp.

W tym szczególnym dniu, chcielibyśmy podziękować wszystkim pracownikom wod-kan, którzy w dobie groźnej pandemii, każdego dnia ryzykują swoje zdrowie, aby w kranach nie brakowało wody.

Małgorzata Massel
specjalista ds. PR
 

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

Materiały zabezpieczone

Materiały dostępne po wpisaniu hasła

Newsletter IGWP

Rozwiń aby zapisać się do newslettera

Zapisz się do newslettera IGWP i bądź na bieżąco z informacjami i naszą ofertą.

Poniżej proszę wybrać listy newslettera oraz wpisać e-mail na który będą wysyłane informacje.