Szanowni Członkowie Izby Gospodarczej ‘Wodociągi Polskie’

Przed nami XXVI Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego.
W tym roku organizowana jest w dniach 26 - 28 sierpnia przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wałbrzychu.

Podczas każdej edycji Spartakiady niemal 2000 przedstawicieli przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych przez trzy dni rywalizuje w zawodach sportowych. Gospodarzem Spartakiady co roku zostaje inne miasto. W najbliższej edycji zawodnicy zmierzą się w blisko 40 konkurencjach rozgrywanych głównie na terenie nowoczesnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego AQUA-ZDRÓJ w Wałbrzychu. Szczególny wymiar tegorocznej rywalizacji sportowej nadaje rok olimpijski i trwające w Rio de Janeiro XXXI Letnie Igrzyska Olimpijskie.

Szczegóły dotyczące imprezy znajdą Państwo na stronie internetowej: http://spartakiada-walbrzych.pl/

Ogólnopolską Spartakiadę Pracowników Wodociągów i Kanalizacji zainaugurowano w 1982 r. w Elblągu. Stała się ona imprezą cykliczną, która miała być organizowana co roku – i było tak przez 6 lat. Potem nastąpiła pięcioletnia przerwa.

Do wznowienia zawodów pracowników branży wodociągowej przyczynił się Tadeusz Jakubowski innowator, społecznik działający na rzecz poprawy warunków pracy, niezwykle ceniony i szanowany pracownik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie. Od 1996 r. Spartakiady odbywają się co roku. Po śmierci Tadeusza Jakubowskiego w 1999 r. podjęto decyzję o nadaniu imprezie Jego imienia.

Od 2001r. zawody sportowe naszej branży odbywają się pod nazwą Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego. Liczba firm i zawodników biorących udział w Spartakiadzie zmienia się z każdą edycją.

Co roku Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” jest patronem i jednym ze sponsorów tej ważnej dla naszej branży imprezy.

Życzymy pozytywnych sportowych emocji i niech wygrywają najlepsi!