Zapraszamy do udziału w VII Międzynarodowej Konferencji Technologie Bezwykopowe NO-DIG POLAND 2016. Konferencja odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia 2016 r. w Cedzynie, 7 km od Kielc, w Hotelu Uroczysko. Obiekt ten położony jest w malowniczym miejscu pośród lasów, w pobliżu Zalewu Cedzyńskiego.

Konferencja odbywa się w cyklu dwuletnim, a w każdej z jej poprzednich edycji brało udział liczne grono uczestników krajowych i zagranicznych (także z poza Europy), w tym przedstawicieli środowiska naukowego, przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, przedstawicieli sektora drogowego (GDDKiA, Zarządy Dróg), firm projektowych i wykonawczych oraz producentów materiałów i urządzeń stosowanych w technologiach bezwykopowych.

Tematyka konferencji

 • Awarie przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych, przyczyny i konsekwencje
 • Stan techniczny sieci podziemnych (oceny i zarządzanie)
 • Eksploatacja przewodów infrastruktury podziemnej
 • Monitoring sieci, badania diagnostyczne
 • Bezwykopowa budowa sieci podziemnych: HDD, mikrotunelowanie, przeciski i inne (przykłady realizacyjne)
 • Bezwykopowa odnowa sieci podziemnych: naprawy, uszczelnienia, renowacje, rekonstrukcje, wymiany (przykłady realizacyjne)
 • Rury stosowane w technologiach bezwykopowych
 • Materiały stosowane do napraw i renowacji przewodów oraz budowli infrastruktury podziemnej
 • Urządzenia stosowane w technologiach bezwykopowych
 • Urządzenia do czyszczenia i diagnostyki sieci podziemnych
 • Zagadnienia związane z planowaniem i projektowaniem bezwykopowej budowy i odnowy sieci podziemnych
 • Przepusty drogowe
 • Tunele wielkogabarytowe m.in. przejścia podziemne dla pieszych, drogowe i kolejowe tunele komunikacyjne, metro
 • Geotechniczne aspekty związane z projektowaniem i wykonywaniem budowli podziemnych

Statuetki EXPERT 2016

W trakcie konferencji zostaną wręczone po raz siódmy nagrody EXPERT 2016 firmom z branży technologii bezwykopowych za innowacyjność ich produktów i technologii z zakresu budowy i odnowy sieci podziemnych. W ten sposób nagradzane są zrealizowane innowacyjne projekty i produkty wprowadzone na rynek w branży bezwykopowej. Skład komisji konkursowej wyłaniany jest przez organizatorów spośród członków Komitetu Naukowego oraz Honorowego Komitetu Organizacyjnego. Zapraszamy wszystkie firmy i instytucje do wzięcia udziału w konkursie.

Firmy mogą zgłaszać swoje produkty i technologie w następujących kategoriach:

Bezwykopowa budowa w latach 2014–2015

Bezwykopowa odnowa (naprawa, renowacja, rekonstrukcja, wymiana) w latach 2014–2015

Innowacyjne rozwiązanie w zakresie urządzeń, produktów lub technologii stosowanych w bezwykopowej budowie lub odnowie oraz diagnostyce sieci podziemnych za lata 2014–2015.

Adres komitetu organizacyjnego:
Wydawnictwo NBI Media
ul. Zakopiańska 9/101, 30-418 Kraków
tel.: 12 292 70 70
fax: 12 292 70 80

Biuro konferencyjne, obsługa uczestników krajowych oraz sponsorów:
mgr Anna Karpińska-Rzepa, tel.: 12 292 70 70, tel. kom: 784 086 077, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
mgr Małgorzata Piechota, tel.: 12 292 70 70, tel. kom: 601 310 465, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłaszanie wniosków do konkursu EXPERT 2016:

dr inż. Justyna Lisowska, tel.: 41 342 45 24, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłaszanie referatów:

dr inż. Emilia Kuliczkowska, tel.: 41 342 45 68, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.